Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Obiekty przemysłowe

1 stycznia 2014 roku w Polsce weszły w życie znowelizowane wymagania w zakresie ochrony cieplnej i pośrednio w zakresie wentylacji (zaczęła obowiązywać w Europejska dyrektywa 2010/31/UE .
Najważniejszym zapisem jest to, że każdy układ wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej o wydajności ≥ 500 m3/h powinien być wyposażony w urządzenia do odzyskiwania ciepła o sprawności temperaturowej odzysku co najmniej 50% lub recyrkulację, gdy jej stosowanie jest dopuszczalne. Działania te, jakkolwiek małymi krokami, zmierzają do ograniczania zapotrzebowania na energię związaną z wentylowaniem pomieszczeń, które jest stosunkowo wysokie.

Wdrożenie dyrektywy 2010/31/WE ma jednak nieco szerszy wymiar związany z wentylacją. Zapisane w rozporządzeniu wymagania w zakresie granicznych wartości współczynnika zapotrzebowania na energię pierwotną EP w budynkach i prognoza ich zmian do 1 stycznia 2021 r. pokazują, że już dzisiaj nie ma praktycznie możliwości zbudowania budynku publicznego bez układu odzysku ciepła.

Budynki przemysłowe i usługowe wymagają często specjalnych systemów wentylacyjnych, zgodnie z pełnioną funkcją, czy to w zakresie dostarczenia/ wymiany powietrza technologicznego, czy dla osób przebywających w budynkach. Realizujemy kompleksowo wszystkie typy wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Rekomendowane przez firmę Ecologic rekuperatory przeznaczone do obsługi obiektów użyteczności publicznej oraz przemysłowych: