Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Odkurzacze centralne


System centralnego odkurzania BEAM to :

Jednostka centralna – czyli odkurzacz zainstalowany na stałe w dowolnym pomieszczeniu gospodarczym np.: piwnicy, garażu, strychu. Wszystkie odkurzacze BEAM posiadają system filtracji cyklonicznej, współpracujący z samoczyszczącym się filtrem mechanicznym (patent Beam Industry). Zaletą tego filtra jest zatrzymanie wszystkich większych oraz 99,72% cząstek dwumikronowych. Nie zmniejsza to wydajności odkurzacza – bez względu na ilość kurzu w zbiorniku siła ssąca jest 100%-owa. Filtry BEAM nie wymagają żadnej obsługi.

Gniazda ssące – rozmieszczone w mieszkaniu w taki sposób, aby wąż dał się przeciągnąć nawet do najdalszych zakamarków i mógł obsłużyć 50 – 100 m2 powierzchni, nie przysparzając użytkownikowi kłopotów. Optymalne warunki odkurzania zapewniają gniazda usytuowane w miejscach centralnych, np. w korytarzu.

Elastyczny wąż ze szczotkami – który po włożeniu do gniazda uruchamia system (wersja standardowa) lub uruchamia system za pomocą przełącznika w rączce (wersja luksusowa). Wąż BEAM jest lekki, wytrzymały na mechaniczne działania, nie ulega w eksploatacji odkształceniom, nie łamie się. Rączka, dzięki możliwości obrotu o 360 stopni, nie powoduje skręcania się węża. Optymalna długość węża to 9m, jednakże na życzenie zapewniamy węże o długościach 1 - 18 m. Do węża dołącza się rurki niklowane i końcówki wg potrzeb.

Automatyczna szufelka – czyli gniazdo podłogowe, które najlepiej umieścić w kuchni, w podstawie szafki lub przy wejściu do domu. Wbudowany przełącznik umożliwia włączenie odkurzacza i bezpośrednie zmiatanie śmieci i kurzu do otworu gniazda.

System rur i kształtek – wykonanych z atestowanego PVC o niskich oporach przepływu. Rozmieszcza się je w mieszkaniu łącząc gniazda ssące z jednostką centralną. Instalacja prądowa 24V jest prowadzona razem z rurociągiem.

Powietrze z odkurzacza po przejściu przez filtr jest odprowadzane na zewnątrz budynku. W ten sposób pozbywamy się bezpośredniego kontaktu z bakteriami, wirusami, grzybami i roztoczami. Odizolowanie odkurzacza od pomieszczeń sprzątanych zapewnia ciszę, a zbiornik na kurz i śmieci opróżniamy co kilka miesięcy. Zbiornik posiada okienko, które pozwala sprawdzić stopień zapełnienia bez konieczności zdejmowania go  z obudowy.